Начало Спорт Футбол „Болярки“ удариха с 6:0 ФК „Бургас“

„Болярки“ удариха с 6:0 ФК „Бургас“

1202

С категорична победа стартираха в пролетния полусезон футболистките на „Болярки“, които писаха „шестица“ на свой пряк конкурент в класирането – ФК „Бургас“. Възпитаничките на Валентин Витанов са четвърти в таблицата на „А“ група при жените, като преди мача имаха 2 т. аванс пред бургазлийки. Това бе и седмата победа от 11 мача на великотърновки за сезона.

Началото на мача, играл се на стадион „Ивайло“, бе голово – още във 2-ата минута Лора Петрова се откъсна и с удар в десния ъгъл откри за 1:0. Малко след това вратарката Радостина Калчева спаси хубав удар на гостенките, а в 12-ата минута пак Лора Петрова завърши атака на своя тим – 2:0. До почивката се запомни един чист пропуск на Мирела Моева.

2В началото на втората част домакините намалиха темпото и бургазлийки направиха две опасни контри. Моника Михалева първо излезе сама, но стреля в аут, а отново тя шутира, но вратарката Калчева спаси удара ѝ.

В 60-ата минута с удар от петнайсетина метра Мирела Моева покачи на 3:0 и интригата свърши. Десет минути по-късно Лора Петрова след чудесен финт стигна до хеттрик. Отново тя в 81-ата минута изведе рожденичката Звезделина Георгиева, която напредна и с удар покрай вратарката вдигна на 5:0, а шестия гол отбеляза Теодора Йорданова в 87-ата минута. След мача „Болярки“ посветиха победата на Звезделина за нейния рожден ден.

„Болярки“: Радостина Калчева, Милена Андреева, Габриела Иванова, Недрет Заструг, Венка Драганова, Теодора Йорданова, Велизара Владимирова, Даяна Георгиева, Звезделина Георгиева, Лора Петрова, Мирела Моева (Румяна Новакова, Габриела Б. Иванова, Ивона Йорданова).