Начало Спорт Футбол Ученическите игри по футбол стартираха с оспорвани срещи

Ученическите игри по футбол стартираха с оспорвани срещи

821

Общинският етап на Ученическите игри по футбол във Велико Търново стартира с оспорвани битки. Общо 14 отбора подадоха заявка за участие в турнира, като най-много – шест, са при средношколците.

Първи мачовете започнаха именно учениците 11–12 клас на стадиона в Леденик. Отборите на ППМГ „В. Друмев“ и ПГЕ „А. С. Попов“ не излъчиха победител помежду си, завършвайки 1:1. Денис Кавръков откри резултата в полза на природоматематиците в 36-ата минута, а Бисер Белчев възстанови равенството в 76-ата.

Във втория мач тимът на ПГТ „Д-р В. Берон“ надделя над Американски колеж „Аркус“ с минималното 1:0. Единственият гол падна в 15-ата минута, когато след ъглов удар топката попадна в Калоян Борисов, който я изпрати в мрежата на съперника.

Вчера стартираха и мачовете при учениците 8- 10 клас. Отново на терена в Леденик съставът на ППМГ „В. Друмев“ срещна ПГСАГ „Ангел Попов“ и спечели с 2:0. Светослав Козарев откри в 30-ата минута, а Юлиян Калоянов в 77-ата окончателно реши мача. Вторият двубой бе между ПЕГ „Проф. д-р А. Златаров“ и Старопрестолната гимназия по икономика и завърши с убедителното 5:1. За математиците се разписаха Георги Владимиров (6 мин.), Виктор Беленски (17), Тодор Димчев (20), Христо Иванов (54) и отново Г. Владимиров (68 мин.).

Днес от 10:30 и 11:30 ч. в Леденик играят ППМГ – СГИ и ПЕГ „Ас. Златаров“ – ПГТ „Васил Берон“.

Най-малките – ученици 5-7 клас започват мачовете си днес. В тази възраст са се записали за участие само три училища. От 10:30 ч. на терена в Шемшево играят ОУ „Бачо Киро“ и ОУ „Дим. Благоев“. Третият участник в тази възраст е тимът на ОУ „Св. Патриарх Евтимий“.