Начало Спорт Футбол „Болярки” разбиха „Нефтохимик” с 18:0

„Болярки” разбиха „Нефтохимик” с 18:0

1056

С категорична победа с 18:0 над бургаския „Нефтохимик” завършиха есенния полусезон футболистките на „Болярки”. Победата дойде след тотален превес в мача, игран на стадион „Петър Шатров” в Шемшево. Това ще позволи на великотърновки най-вероятно на финишират на 4-о място тази есен в първенството на „А” група за жени.

Начало на головата серия сложи Лора Петрова, която в 5-ата минута излезе сама срещу вратарката на гостите и не сгреши – 1:0. Още в следващата атака Даяна Георгиева също изскочи очи в очи с вратарката и удвои резултата. В 7-ата минута Лора Петрова с глава вкара за 3:0, а в следващата атака с красив прехвърлящ удар направи 4:0, постигайки хеттрик само за 180 секунди…

После играта се укроти до 17-ата минута, когато Недрет Заструг с далечен прахвърлящ удар се разписа за 5:0. Шестото попадение бе дело отново на Лора Петрова, а в 22-ата минута след нейно центриране от фаул Звезделина Георгиева покачи на 7:0. Пак Лора Петрова бе изведена и вкара осмия гол, а в 31-ата минута тя ефектно с пета изведе Милена Андреева за 9:0. Към края на полувремето резултатът стана двуцифрен, след като Лора Петрова засече топката в мрежата и вдигна личната си сметка от мача на 6 гола!

Гостенките, които са последни в класирането, стигнаха до две центрирания – от корнер и фаул, имаха една възможност и след почивката чрез най-добрата си състезателка Силвия Пантова, но на вратата Румяна Новакова не им даде шансове за почетен гол.

Въпреки направените от Валентин Витанов смени след почивката „Болярки” продължиха да доминират. Още в 46-ата минута Теодора Йорданова с далечен удар покачи на 11:0, а малко след това пак тя със силен шут опъна мрежата за 12:0. Даяна Георгиева също с хубав изстрел вкара тринайстия гол в 59-ата минута.

От пряк свободен удар Велизара Владимирова нацели левия стълб, а после три порадни гола вкара резервата Габриела Христова. В 70-ата минута тя първо се разписа с глава, в 80-ата покачи на 15:0, а две минути по-късно пак с глава вкара 16-ия гол. Теодора Йорданова също стигна до хеттрик малко преди края след подаване на Христова, а крайното рекордно 18:0 оформи Недрет Заструг.

Така ЖФК „Болярки” завършват полусезона с 18 точки от 6 победи и 4 загуби, вкарали са 41 гола и са допуснали 17.

„Болярки”: Румяна Новакова, Милена Андреева, Габриела Иванова, Недрет Заструг, Венка Драганова, Теодора Йорданова, Велизара Владимирова, Даяна Георгиева, Звезделина Георгиева, Лора Петрова, Мирела Моева (Симона Стоянова, Мирела Йорданова, Найме Джикелова, Габриела Христова, Ивана Йорданова, Габриела Б. Иванова).