Начало Спорт Волейбол 15-годишните момичета на ВК „Царевец 19“ първи на турнир в Севлиево

15-годишните момичета на ВК „Царевец 19“ първи на турнир в Севлиево

1314

Трета възрастова група на ВК „Царевец- 1919“ се класира на първо място в регионален турнир по волейбол.

Надпреварата за момичета до 15 години се проведе в Севлиево. Участваха отборите на местния „Раковски“, „Коко-волей“ (Габрово), „Тетевен волей“ и ВК „Царевец-19“ (Велико Търново).

С три класи над всички бяха момичетата от старопрестолния град. В първия мач срещу отбора на „Тетевен волей“ те се наложиха категорично с 3:0 гейма (25:8; 25:6; 25:9), като най-силното им оръжие – началният удар, обезкуражи противничките. Със същия резултат „Царевец-19“ се наложи и над „Коко-волей“ в отделните геймове 25:11, 25:9 и 25:13, а за финал победи и домакините също с 3:0 (25:15, 25:10 и 25:8).

За победителките играха Бетина Петкова, Елина Йорданова, Татяна Кирилова, Надежда Бенковска, Биянка Топалова, Дженифър Ибришимова, Йоана Дочева, Анисия Алексиева, Симона Димитрова, Севда Петрова. Дениса Мехмед, Борислава Петкова, Габриела Петкова, Микаела-Хулия Бакалова.

Отборите на клуба се водят от треньорите Марина Георгиева, Диана Иванова и Вихрен Йорданов.